Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurawicy

 

Nawigacja

 • Andrzejki

  26 listopada uczniowie klas IV-VI obchodzili tradycyjne Andrzejki.

  W ten wieczór szóstoklasiści w magicznej "komnacie wróżb" przepowiadali przyszłość swoim koleżankom i kolegom. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał, aby usłyszeć imię swojej sympatii, losował kubki, które kryły w sobie zapowiedź dorosłego życia, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Nie zabrakło oczywiście najbardziej znanej wróżby andrzejkowej - lania wosku na wodę przez dziurkę od klucza.

  Po wróżbach wszyscy wspaniale się bawili w rytmie dyskotekowych przebojów. Zmęczeni i głodni mogli odpocząć przy przygotowanym poczęstunku.

 • Konkurs Wiedzy o Lasach

  24 listopada w Przemyślu, w siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn odbył się finał Konkursu Wiedzy o Lasach, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Ams z kl. V, Cyprian Zawalski z kl. VI oraz Dawid Kocik z kl. VI. Opiekunem konkursu była p. Krystyna Pajda.

 • Zawody gminne w mini piłce ręcznej

  21 listopada w hali sportowej w Żurawicy odbyły się gminne zawody sportowe w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt organizowane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  Do zmagań sportowych przystąpiły cztery drużyny: SP Maćkowice, SP Kosienice, SP 2 Żurawica, SP 1 Żurawica.

  Drużyna z naszej szkoły zajęła – chłopcy III miejsce, dziewczęta – IV miejsce.

 • Wycieczka do Muzeum Historii Miasta Przemyśla

  Dzieci z klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego w dniu 20 listopada uczestniczyły w warsztatach "Święty Andrzej wróży szczęście i…" organizowanych przez pracowników Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

  W scenerii podziemi Muzeum Wróżka przedstawiła dzieciom historię powstania tradycji wróżb, następnie w formie zabawy odbyło się wróżenie dzieciom przyszłości. Dzieci lały wosk, losowały wróżbę niespodziankę, układały buty...

  Zabawa była świetna i dzieciom bardzo się podobał pobyt w Muzeum. Na koniec odbyła się sesja fotograficzna. W dobrych humorach wracaliśmy do szkoły.

 • Informacja

  20 listopada 2015 r. (piątek) o godz. 17:00

  odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas 0-VI.  Serdecznie zapraszamy.

 • Święto Niepodległości

  Dnia 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Uczniowie pod opieką p. Elżbiety Jaroch-Chlastawy i p. Doroty Cwynar przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, przybliżając wszystkim te ważne wydarzenia.

 • Wycieczka do lasu

  Dzieci klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego w dniu 9 listopada wybrały się na spacer do lasu. Celem było zapoznanie dzieci ze zmianami przyrodniczymi zachodzącymi jesienią w środowisku leśnym, a także zasadami zachowania się w lesie.

  Dzieci poszukiwały grzybów, zbierały liście, zadawały wiele pytań dotyczących życia zwierząt leśnych. Ze spaceru wróciły zadowolone i przede wszystkim… dotlenione.

 • Wielki Finał "Unihokej łączy dzieci"

  7-8 listopada w Warszawie odbył się Wielki Finał festiwali "Unihokej łączy dzieci"!

  Unihokej_Warszawa.pdf

 • Informacja

  Informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego
  2 listopada 2015 roku (poniedziałek)
  jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  (podstawa prawna: Rozp. MENiS Dz.U. Nr 46 poz. 432 z późn. zm.)

 • Konkurs Wiedzy o Lasach

  29 października odbył się Konkurs Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas V-VI.

  Oto wyniki:
  1. Aleksandra Ams
  2. Cyprian Zawalski
  3. Dawid Kocik
  Serdecznie gratulujemy.

 • Wizyta w Lecznicy dla zwierząt "Ada"

  27 października klasa pierwsza i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do lecznicy ADA w Przemyślu. Pani przewodniczka oprowadziła dzieci po pomieszczeniach lecznicy. Dzieci oglądały gabinet badań, pracownię prześwietleń, salę operacyjną. Zapoznały się z pracą weterynarza. Miały okazję poczuć się przez chwilę jak prawdziwy weterynarz, ponieważ dostały do ubrania: maseczki, czapki i koszulki lekarskie wykorzystywane przy operacjach zwierząt.

  Następnym punktem programu wycieczki było zapoznanie się ze sposobami opieki nad zwierzętami dzikimi, które trafiły do lecznicy z różnych powodów. Przewodniczka opowiadała o losach koziołka albinosa, sów, wilka i lisa, które trafiły do lecznicy. Dzieci uczestniczyły w karmieniu bocianów.

  Wycieczka była bardzo udana i podobała się dzieciom. W ramach podziękowania dzieci podarowały karmę dla zwierząt przebywających w lecznicy.

 • Wizyta w Lecznicy dla zwierząt "Ada"

  21 października uczniowie klas II i III wybrali się z wizytą do Lecznicy dla zwierząt "Ada" w Przemyślu. Jest to nie tylko gabinet weterynaryjny służący pomocą dla naszych chorych kotków i piesków. To także ośrodek - szpital dla dzikich zwierząt: poranionych, okaleczonych, porzuconych przez naturalne środowisko. Zobaczyliśmy m.in. odrzuconego jelonka-albinosa, "zbiegłą" anakondę, młodego wilczka, przechytrzonego przez ludzi liska, pięknego, zranionego orła, stado bocianów, którym złamane skrzydła lub nogi nie pozwoliły odlecieć na południe. Oprowadzający nas po salach zabiegowych pan doktor weterynarii opowiadał barwnie i z zapałem o swojej pracy (a przy tym wykazał ogromną cierpliwość dla wszędobylskich i ciekawskich dzieci). Było ciekawie i wzruszająco. Jesteśmy wdzięczni pracownikom ośrodka dla zwierząt za poświęcenie nam swego czasu!

  Dwa tygodnie przed wyjazdem do lecznicy ogłosiliśmy w naszej szkole zbiórkę suchej karmy dla zwierząt. Zebrane produkty zabraliśmy ze sobą, zważono je "na miejscu" i było tego ponad 36 kg!!! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ!!!

 • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

  14 października – Dzień Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od mszy św. odprawionej przez ks. Jarosława Pacanowskiego w intencji wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców. W tym miejscu pragniemy podziękować Panu Organiście za poświęcenie swego czasu i muzyczną oprawę liturgii mszy świętej.

  W szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas II i IV (oprawa słowna, portrety nauczycieli) oraz przez zespół muzyczny.

  Także uczniowie klasy I mieli swoje "pięć minut", bowiem złożyli tego dnia "Ślubowanie Pierwszoklasistów". Zostali PASOWANI NA UCZNIA!

 • Spotkanie z leśnikiem

  12 października gościliśmy w naszej szkole p. Witolda Pilcha - leśnika z Nadleśnictwa Krasiczyn, który wygłosił prelekcję na temat gospodarki leśnej. Na zakończenie spotkania przeprowadził quiz polegający na rozpoznawaniu drzew. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek.

 • Zawody w szachach drużynowych

  Drużyna szachistów z naszej szkoły w składzie: Wiktoria Stachowicz, Wiktor Radoń, Patryk Grad, Mateusz Róg w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się 10 października w Zespole Szkół im. św. Jana Pawła II w Orzechowcach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z pięciu szkół: SP Wyszatyce, SP1 Żurawica, SP2 Żurawica, SP Orzechowce oraz SP Kosienice.

  Nasza drużyna wywalczyła IV miejsce.

 • Wycieczka klas II i III

  7 października uczniowie klas II i III odbyli pieszą wycieczkę po swojej miejscowości.

  Zobaczyliśmy książęcy dwór (a właściwie jego pozostałości) oraz okalający go park z przepięknymi starymi drzewami. Podziw wzbudził okazały, stary platan, będący już pomnikiem przyrody. Obejrzeliśmy "wymarłą" stację kolejową oraz zapaliliśmy znicze na grobie bezimiennych żołnierzy poległych za ojczyznę.

 • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

  6 października, na stadionie w Krasiczynie, odbył się finał powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w indywidualnych biegach przełajowych.

  Do sportowej rywalizacji przystąpiło blisko 200 przedstawicieli z ponad 20 szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu przemyskiego.

  Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów, którzy mimo ogromnych chęci, nie zdołali zakwalifikować się do zawodów wyższego szczebla – finału wojewódzkiego.

  W przełajach udział wzięli uczniowie, którzy zajęli miejsca:
  9. Kowal Gabriela – SP nr 2 Żurawica
  12. Maliczowska Magdalena - SP nr 2 Żurawica
  25. Kozła Kinga – SP nr 2 Żurawica
  14. Róg Mateusz - SP nr 2 Żurawica
  27. Radoń Wiktor - SP nr 2 Żurawica

 • Wizyta Księdza Biskupa

  2 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Jego Ekscelencję Biskupa Stanisława Jamrozka. Ksiądz Biskup na spotkanie z uczniami i nauczycielami przybył wraz z dziekanem ks. Marianem Hofmanem oraz proboszczem naszej parafii ks. Pawłem Koniecznym. Krótkiej prezentacji oraz zarysu historii szkoły z kart "Kroniki" dokonała uczennica klasy VI – Ola Koszelik. Było miło i sympatycznie. Ksiądz Biskup otrzymał od nas w prezencie swój portret autorstwa Julka Zawalskiego (ucznia klasy IV), a my mamy pamiątkową dedykację zapisaną w "Kronice".

 • Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

  W czwartek, 1 października uczniowie klasy VI wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Żurawicy.

  Po przybyciu na miejsce szóstoklasiści wysłuchali informacji na temat funkcjonowania biblioteki oraz pracy bibliotekarza, a także poznali zasady wypożyczania i poszanowania książek. Z dużym zainteresowaniem słuchali różnych ciekawostek dotyczących dziejów książki. Pani kierownik biblioteki oprowadziła uczniów po bibliotece i czytelni, zapoznając ich z bogatym księgozbiorem.

  Wizyta w bibliotece, która przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, z pewnością zachęciła wszystkich do czytelnictwa. W drodze powrotnej uczniowie - korzystając z pięknej, jesiennej pogody - udali się na pobliski plac zabaw.

 • Warsztaty profilaktyczne

  29 września uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach edukacyjno-profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania agresji. Zajęcia prowadzone przez pracowników Krakowskiego Centrum Profilaktyki pod hasłem „Przemocy i agresji mówimy…” nawiązywały do spektaklu, który uczniowie mieli okazję obejrzeć w ubiegłym roku szkolnym.

  Warsztaty wzbogacone prezentacją multimedialną, dyskusją, pracą w grupach oraz filmem edukacyjnym, wymagały dużego zaangażowania ze strony uczniów. Mamy nadzieję, że przekazane treści na długo pozostaną w świadomości dzieci oraz pozytywnie wpłyną na ich postawy w przyszłości.

strona: