Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurawicy

 

Nawigacja

 • Boże Narodzenie

  Niechaj Święta Bożego Narodzenia

  będą wyjątkowym czasem spędzonym w miłej atmosferze.

  Nadchodzący zaś Nowy Rok

  niech przyniesie to, co najlepsze i spełni wszystkie marzenia.

  Zimowa przerwa świąteczna: 22.12.2014-06.01.2015

 • Wigilia szkolna

  19 grudnia 2014 r. - piątek

  lekcje 1-3 - zgodnie z planem lekcji

  10.20-12.30 - wigilia szkolna na sali gimnastycznej

  Świetlica pracuje w godz. 11.00-16.00.

 • Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy

  na OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ oraz KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

  wykonanych przez uczniów,

  które odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żurawicy

  dnia 18.12.2014 r. (czwartek) o godz. 1700.

  Uczniowie i Nauczyciele

 • Informacja z dn. 11.12.2014

  W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną w nauczaniu w dniach 22.12.2014 - 06.01.2015 (kalendarz roku szkolnego 2014/2015) informujemy, że wychodząc z ofertą do rodziców pracujących, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym czasie, istnieje możliwość zorganizowania w szkole dyżurów opiekuńczych w dniach 22-24, 29-31 grudnia oraz 2 i 5 stycznia.

  Opieka zostanie zapewniona w przypadku zgłoszenia dzieci przez rodziców w sekretariacie szkoły w terminie do dnia 17 grudnia 2014 r.

 • Wizyta Świętego Mikołaja

  Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu ten długo oczekiwany gość pojawił się 5 grudnia w naszej szkole.

  Wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wierszyki. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi upominkami. Nie zapomniał również o starszych uczniach naszej szkoły. Także i dla nich w wielkim worku znalazły się niezwykłe prezenty. Było wiele radości, uśmiechu i zadowolenia.

 • Andrzejki

  27 listopada uczniowie klas IV-VI obchodzili tradycyjne Andrzejki.

  W ten wieczór szóstoklasiści w magicznej "komnacie wróżb" przepowiadali przyszłość swoim koleżankom i kolegom. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał, aby usłyszeć imię swojej sympatii, losował kubki, które kryły w sobie zapowiedź dorosłego życia, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Nie zabrakło oczywiście najbardziej znanej wróżby andrzejkowej - lania wosku na wodę przez dziurkę od klucza.

  Po wróżbach wszyscy wspaniale się bawili w rytmie dyskotekowych przebojów. Zmęczeni i głodni mogli odpocząć przy przygotowanym poczęstunku.

 • Konkurs Wiedzy o Lasach

  Nasza szkoła uczestniczyła w III edycji Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn.

  4.11.2014 r. odbył się etap szkolny, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Do II etapu, z największą liczbą punktów, przeszli: Aleksandra Ams - kl. IV, Piotr Mazur - kl. VI i Karol Żelak - kl. V.

  25.11.2014 r. w Przemyślu, w siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn ww. uczniom wręczono nagrody rzeczowe. Wzięli oni także udział w II etapie tego konkursu. Wszyscy uczestnicy zabłysnęli wiedzą, ale spośród nich wyróżniła się Aleksandra Ams, która zajmując III miejsce, zakwalifikowała się do następnego etapu. Opiekunem konkursu jest nauczyciel przyrody p. Krystyna Pajda.

 • Informacja

  25 listopada 2014 r. (wtorek) o godz. 17:00

  odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas 0, I, II, III, IV, VI.

  Spotkania indywidualne z rodzicami uczniów klasy V odbędą się w godz. 15:30-17:30.

  Spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem Szkoły odbędzie się o godz. 17:30.  Serdecznie zapraszamy.

 • Święto Niepodległości

  Zuchy z 38. Gromady Zuchowej (wszyscy z klasy III) reprezentowały naszą szkołę w uroczystości gminnych obchodów 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Złożyły kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym tych mieszkańców naszej miejscowości, którzy polegli za Ojczyznę.

 • Na zdrowie!

  24 października przedstawiciele Fundacji „San” Pan Józef Kocik i Pan Janusz Zapotocki
  przekazali nieodpłatnie 500 kilogramów jabłek dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  Za dar serdecznie dziękujemy!

 • Zawody gminne w unihokeju

  18 października w hali sportowej w Żurawicy odbyły się gminne zawody sportowe w unihokeju chłopcówDrużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Gratulujemy.

  Skład drużyny: Aleksander Kuźniar, Maciej Łuc, Cyprian Zawalski, Karol Żelak, Paweł Pirożek, Wiktor Radoń, Mateusz Róg.

 • Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego

  "NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON" - pod takim hasłem 17 października odbyło się niezwykle pouczające i kształcące spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Przemyślu.

  Przekazane informacje są szczególnie ważne dla uczniów klas IV-VI, którzy zapewne sami dokonują pierwszych, większych zakupów. Posiadając paragon, mamy bowiem możliwość reklamować zakupiony towar i uniknąć sytuacji, w której możemy paść ofiarą oszustów.

 • Finał wojewódzki w biegach przełajowych

  16 października w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowychNaszą szkołę reprezentowały Gabriela Kowal i Emilia Korczyńska. Gratulujemy dziewczynom udziału w zawodach.

 • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

  14 października obchody Dnia Edukacji Narodowej - podobnie jak w latach poprzednich - połączone zostały z uroczystością Pasowania na Ucznia.

  W intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły w naszym parafialnym kościele została odprawiona msza święta. Po niej spotkaliśmy się w sali gimnastycznej i obejrzeliśmy przygotowane przez trzecioklasistów przedstawienie, na którym z humorem i przymrużeniem oka zainscenizowano scenki z życia szkoły. Oczywiście nie zabrakło życzeń, piosenek i kwiatów. Konferansjerką zajęli się chłopcy Kamil i Krzysiek z klasy szóstej. Krótki, lecz urokliwy koncert muzyczny w wykonaniu Piotra i Wiktora Mazurów oraz Krzysztofa Polnika - dedykowany Nauczycielom - zakończył tę część spotkania. Uroczystość odbyła się pod hasłem znanej od trzech wieków sentencji: "NAUCZYCIEL I UCZEŃ TO DWIE UZUPEŁNIAJĄCE SIĘ ZMIENNE. ŻADNA NIE BYŁABY TYM, CZYM JEST, BEZ OBECNOŚCI TEJ DRUGIEJ".

  Oczekujący ze zniecierpliwieniem PIERWSZOKLASIŚCI mogli wreszcie "mieć swoje 5 minut". Pod czujnym okiem wychowawczyni p. Katarzyny Fejdasz-Bury każdy uczeń wygłosił, wyrecytował, a bywało, że "wyrzucił z siebie" swój wierszyk. Wszyscy pięknie zaśpiewali piosenki i po tych artystycznych popisach doczekali momentu ślubowania. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na "pełnoprawnych'' uczniów naszej szkoły. Po emocjonującej uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy do klasy na słodki poczęstunek.

 • Zawody gminne w szachach

  Gminne zawody w szachach odbyły się 11 października w Sali Sportowej Zespołu Szkół w Orzechowcach.

  Zawody otworzył Pan Janusz Jasiński nauczyciel wychowania fizycznego w Orzechowcach, który krótko przedstawił regulamin zawodów. Podkreślił jak ważną rolę spełnia gra w szachy.

  Dyplomy zostały ufundowane przez Panią Dyrektor Bożenę Ryczan, a Pan Krzysztof Kamiński Prezes Stowarzyszenia „Razem jest łatwiej” ufundował dla każdego uczestnika lizaki, smycze, długopisy oraz dla najmłodszych pluszaki.

  Rywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy.

  Skład drużyny: Emilia Korczyńska, Kamil Paradowski, Krzysztof Wróbel, Krzysztof Polnik.

 • Zawody powiatowe w biegach przełajowych

  6 października w Krasiczynie odbyły się zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowychRywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Po zakończonych zawodach zostały wręczone dyplomy i medale za miejsca I-III. Gratulujemy i dziękujemy dzieciom za udział w zawodach.

  Klasyfikacja końcowa:

  Uczniowie klas III-IV – dystans 500m

  Dziewczęta: Gabriela Kowal - 3 miejsce, awans do finału wojewódzkiego, Kinga Kozła - 12 miejsce

  Chłopcy: Jakub Kalinowski - 8 miejsce, Wiktor Radoń - 9 miejsce, Mateusz Róg - 11 miejsce, Jonatan Stojakowski - 12 miejsce, Paweł Pirożek - 15 miejsce

  Uczniowie klas V-VI – dystans 1000m

  Dziewczęta: Emilia Korczyńska - 3 miejsce, awans do finału wojewódzkiego, Weronika Jędruch - 13 miejsce

  Chłopcy: Aleksander Kuźniar - 20 miejsce, Krzysztof Polnik - 27 miejsce

 • Wycieczka klasy III do Przemyśla

  4 października piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczniom klasy III, którzy pod opieką wychowawcy, praktykantki Kasi Fac oraz mam Kacpra, Julka i Antka, wybrali się na wycieczkę do Przemyśla.

  Celem wyjazdu było zwiedzenie dworca kolejowego, przejazd pociągiem na trasie Przemyśl - Żurawica Rozrządowa, poznanie pracy kolejarzy oraz utrwalenie zasad kulturalnego zachowania się w środkach lokomocji: PKS i PKP.

  Forsowny, pieszy powrót do domu przerwany był gorącą herbatką oraz zabawą w ogrodzie.

 • Wycieczka klas 0 i I do Przemyśla

  2 października odbyła się szkolna wycieczka klas 0 i I, w trakcie której dzieci mogły z bliska przyjrzeć się redakcji Życia Podkarpackiego oraz zapoznać się z pracą funkcjonariuszy na przejściu granicznym w Medyce.

  W siedzibie gazety uczniowie poznali tajniki pracy dziennikarskiej. Mieli okazję zobaczyć pomieszczenia, w których tworzy się oprawę graficzną w prasie, dowiedzieli się co to jest reklama i dlaczego umieszcza się ją w gazecie. W biurze pana redaktora naczelnego mogli zobaczyli jak wygląda odprawa dziennikarska. Na zakończenie wizyty pan fotograf zrobił dzieciom pamiątkowe zdjęcie, które ukaże się w najbliższym wydaniu Życia Podkarpackiego.

  Kolejnym punktem programu wycieczki było przejście graniczne w Medyce. Uczniowie oprowadzani przez funkcjonariusza Urzędu Celnego mogli zobaczyć w jaki sposób kontrolowane są pojazdy wjeżdżające do naszego kraju. Uczestniczyli również w pokazie sprawności psa pracującego na granicy. Mogli wejść do magazynu rzeczy skonfiskowanych oraz obejrzeć wystawę przedmiotów, roślin i zwierząt, których przewożenie przez granicę jest nielegalne. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom najmłodszego specjalisty celnego w Służbie Honorowej Urzędu Celnego w Przemyślu.

  Wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni.

 • Informacja

  14 października 2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej

  07.40 - pierwsza lekcja zgodnie z planem
  09.00 - Msza św. w kościele parafialnym
  10.00 - Uroczysta akademia z okazji DEN
  10.30 - Pasowanie uczniów klasy I
  11.15 - koniec zajęć
  Świetlica pracuje w godz. 11.00-16.00.

 • Zawody gminne w biegach przełajowych

  Gminne Biegi Przełajowe odbyły się 27 września na terenie parku obok ruin dworku przy naszej szkole. Udział w nich wzięły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Żurawica, a po raz pierwszy startowały najmłodsze dzieci z klas I-II na dystansie 200 metrów.

  Zawody otworzyli Pani Dyrektor Maria Bieniasz oraz Rafał Korczyński, którzy przywitali zawodników, nauczycieli, rodziców, ratownika medycznego oraz Pana Krzysztofa Kamińskiego Prezesa Stowarzyszenia „Razem jest łatwiej”, które objęło honorowy patronat nad biegami.

  Rafał Korczyński krótko przedstawił regulamin zawodów. Podkreślił jak ważną rolę spełnia sport w życiu każdego z nas, żywo zachęcał wszystkie dzieci i rodziców do biegania na świeżym powietrzu jako naturalnej formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

  Przed właściwym biegiem odbyła się prezentacja trasy, wyznaczonej i oznaczonej przez Marię Korczyńską, która była gospodarzem pierwszych zawodów gminnych w tym roku szkolnym. Pierwsze "szóstki" uczniów z każdej kategorii zakwalifikowały się do kolejnego etapu zawodów, Powiatowych Biegów Przełajowych, które odbędą się w Krasiczynie. Wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli bieg, a także medalistom serdecznie gratulujemy.

  Warto wspomnieć, że medale i dyplomy zostały ufundowane przez Przewodniczącego Komisji Oświaty Rafała Korczyńskiego, a Pan Krzysztof Kamiński Prezes Stowarzyszenia „Razem jest łatwiej” ufundował dla każdego uczestnika lizaki, a dla dzieci z najmłodszych klas I-IV odblaski, opaski i smycze. Nagłośnienie udostępnił ks. Proboszcz Paweł Konieczny, a zabezpieczenie medyczne zapewnił wielki przyjaciel szkół z terenu gminy Żurawica pan pułkownik Rafał Kowalik dowódca 1 batalionu czołgów w Żurawicy. Trasę biegu wykosił przed zawodami pan Marian Matusiewicz, który pomagał przy organizacji zawodów. Pani dyrektor Maria Bieniasz zapewniła ciepłą herbatę rozlewaną przez panią Danusię Gala.

  Rywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Wyniki biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych były następujące:

  Uczniowie klas I-II – dystans 200m

  Dziewczęta: Julia Baran - 3 miejsce, Aleksandra Kowalska - 6 miejsce, Kinga Kalita - 7 miejsce, Martyna Uchman - 9 miejsce, Monika Komenda - 10 miejsce

  Chłopcy: Kamil Skalski - 4 miejsce, Karol Piekarski - 5 miejsce, Kacper Cwynar - 7 miejsce, Kacper Partyka - 9 miejsce, Szymon Partyka - 10 miejsce, Bartek Radoń - 11 miejsce, Oskar Burak - 12 miejsce, Jakub Kowal - 14 miejsce

  Uczniowie klas III-IV – dystans 500m

  Dziewczęta: Gabriela Kowal - 1 miejsce, Kinga Kozła - 2 miejsce, Joanna Andruszkiewicz - 4 miejsce, Aleksandra Koszelik - 8 miejsce, Wiktoria Stachowicz - 10 miejsce, Agata Smektała - 11 miejsce, Aleksandra Ams - 13 miejsce, Wiktoria Sowa - 14 miejsce

  Chłopcy: Paweł Pirożek - 2 miejsce, Wiktor Radoń - 4 miejsce, Jakub Kalinowski - 5 miejsce, Jonatan Stojakowski - 9 miejsce, Mateusz Róg - 12 miejsce, Oliwier Leja - 13 miejsce, Seweryn Królik - 15 miejsce, Michał Maksym - 16 miejsce, Kacper Szary - 17 miejsce, Paweł Daź - 18 miejsce

  Uczniowie klas V-VI – dystans 1000m

  Dziewczęta: Emilia Korczyńska - 3 miejsce, Weronika Jędruch - 7 miejsce

  Chłopcy: Aleksander Kuźniar - 5 miejsce, Cyprian Zawalski - 6 miejsce, Krzysztof Polnik - 7 miejsce, Karol Żelak - 8 miejsce, Damian Inglot - 10 miejsce