Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurawicy

 

Nawigacja

 • Ferie z unihokejem

  Uczniowie Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy, a zarazem sportowcy sekcji unihokeja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pancerni” Żurawica oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z programu MULTISPORT, w trakcie pierwszego tygodnia ferii wybrali się w daleką podróż do Poznania, gdzie w dniach 04.02-08.02.2014 w hali Uniwersytetu Poznańskiego Reprezentacja Polski Kobiet w unihokeju rozgrywała eliminacje mistrzostw świata z udziałem 5 drużyn Polski, Szwecji (aktualnego mistrza świata), Holandii, Estonii i Niemiec.

  Pomysł wyjazdu na turniej do Poznania zrodził się w grudniu 2014 roku w chwili powołania do kadry Polski – zawodniczki rodem z Żurawicy, która pierwsze kroki z unihokejem stawiała w UKS Pancerni Żurawica. Honorata Biały – aktualnie zawodniczka ekstraligowej drużyny z Krakowa – Multi Killers, zadebiutowała w I meczu Polek ze Szwecją z którą, jednak Polki przegrały 1:4. W jedynej bramce dla Polski Honorata Biały miała swój udział zaliczając asystę. Pozostałe mecze Polki wygrały wyraźnie prezentując wysoki poziom z Estonią 9:2, z Holandią 9:2 i Niemkami 8:4, awansując z II miejsca do finałów Mistrzostw Świata, które odbędą się tego roku w Finlandii.

  Nasza grupa liczyła 34 uczestników, dopingowaliśmy reprezentację mocno w dwóch meczach ze Szwecją 04.02 i Estonią 05.02, mieliśmy swoją flagę, szaliki, i różne gadżety do kibicowania. 

  Nasz wyjazd połączony był ze zwiedzaniem Wrocławia, w I dniu wyjazdu, w którym zwiedziliśmy nową atrakcję ZOO Afrykarium i bawiliśmy się 2 godziny w Parku Wodnym. Naszym punktem noclegowym była zaprzyjaźniona z naszym Gimnazjum Szkoła w Niechanowie koło Gniezna, gdzie funkcjonuje sekcja unihokeja w klubie UKS ”Błyskawica” Niechanowo prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Wojciechowskiego. W tamtejszym Gimnazjum zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Dyrektor Elżbietę Rzepecką-Roszak, która zapewniła nam bardzo dobre warunki pobytu, mieliśmy przygotowane materace do noclegu, dostęp do ciepłej wody i pryszniców oraz stołówkę do naszej dyspozycji.

  W środę rano udaliśmy się do pobliskiego Gniezna – I stolicy Polski, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, z relikwiami Świętego Wojciecha, następnie pojechaliśmy do Poznania, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Poznańską, w której są pochowani pierwsi Władcy Polski - książę Mieszko I, I król Polski Bolesław Chrobry, Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Władysław Odnowiciel. Z katedry wybraliśmy się na stare miasto, gdzie o 12.00 w ratuszu poznańskim zobaczyliśmy poznańskie koziołki symbol Poznania. Po obiedzie na poznańskiej starówce, pojechaliśmy na halę Uniwersytetu Poznańskiego, gdzie rozgrywane były mecze unihokeja kobiet. Przed meczem Polski ze Szwecją, odbył się mecz Estonia – Niemcy, podczas którego, przygotowaliśmy się do kibicowania naszej Honoracie i reprezentacji Polski. Turniej eliminacyjny MŚ, został przygotowany profesjonalnie, miedzy przerwami meczów odbywały się pokazy zespołów tanecznych, oraz konkursy sprawnościowe z unihokeja. Przed meczem Polski nastąpiło uroczyste otwarcie mistrzostw przez oficjalne władze związku i przedstawiciela Światowej Federacji Unihokeja. 

  Potem nastąpiła rozgrzewka reprezentacji Polski i Szwecji i prezentacja zespołów, po których odśpiewaliśmy hymn reprezentacji Polski. Mecz, w którym nasza Honorata zagrała, przegrywając 1-4, był najlepszym wynikiem miedzy tymi drużynami w historii spotkań tych drużyn, zanosiło się nawet na sensację, bo to Polska prowadziła 1:0, po asyście naszej Honoraty. Skończyło się przegraną, ale Polska pokazała że w tym turnieju będzie bardzo silna, co potwierdziły kolejne mecze z jej udziałem.

  W kolejnym dniu w czwartek zagraliśmy w Niechanowie, dwa mecze unihokeja 3x10’ z drużyną gospodarzy UKS „Błyskawica” Niechanowo w pierwszym przegraliśmy 5:8, a w rewanżu wygraliśmy 5:4. Potem pojechaliśmy do Gniezna na obiad, oraz poszliśmy do sklepu Lecha Poznań gdzie kupiliśmy zestaw trąbek na mecz Polski z Estonią. Po obiedzie pojechaliśmy na ulicę Bułgarską w Poznaniu gdzie zwiedziliśmy okazały stadion Lecha Poznań, jedną z aren EURO 2012, dzieci były pod wrażeniem ogromu tej budowli. Wieczorem gorąco kibicowaliśmy naszej reprezentacji, która wygrała zdecydowanie z Estonią 9:2. Po meczu gospodarze turnieju pozwolili nam na zdjęcia z reprezentacją Polski i naszą rodaczką Honoratą Biały, która w całym turnieju grała z numerem 14.

  Na nocleg wróciliśmy do Niechanowa skąd nazajutrz zadowoleni wyjechaliśmy w drogę powrotną do Żurawicy. Kierownikiem wycieczki był Rafał Korczyński, opiekunami Maria Korczyńska i Wojciech Smuczek. Całą bezpieczną podróż przejechaliśmy Gminnym Autobusem pod opieką kierowców Bogusława Juszczyka i Dariusza Stadnika, za co gorąco dziękujemy.

  Wszystkie mecze reprezentacji Polski z tego turnieju oraz zdjęcia można oglądać na stronie www.floorball24.pl, www.imprezylive.pl oraz www.pzunihokeja.pl .

  Opracował Rafał Korczyński

 • Zabawa karnawałowa

  29 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie klas IV-VI doskonale bawili się w rytm największych przebojów dyskotekowych.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Informacja

  28 stycznia 2015 r. (środa) o godz. 17:00

  odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas I-VI.  Serdecznie zapraszamy.

 • Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

  14 stycznia uczennice naszej szkoły wzięły udział w IX Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 14 w Przemyślu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Weronika Jędruch wykonała utwór "Tobie, mały Panie", a Aleksandra Koszelik - tradycyjną kolędę "Cicha noc".

 • Boże Narodzenie

  Niechaj Święta Bożego Narodzenia

  będą wyjątkowym czasem spędzonym w miłej atmosferze.

  Nadchodzący zaś Nowy Rok

  niech przyniesie to, co najlepsze i spełni wszystkie marzenia.

  Zimowa przerwa świąteczna: 22.12.2014-06.01.2015

 • Wigilia szkolna

  19 grudnia 2014 r. - piątek

  lekcje 1-3 - zgodnie z planem lekcji

  10.20-12.30 - wigilia szkolna na sali gimnastycznej

  Świetlica pracuje w godz. 11.00-16.00.

 • Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy

  na OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ oraz KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

  wykonanych przez uczniów,

  które odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żurawicy

  dnia 18.12.2014 r. (czwartek) o godz. 1700.

  Uczniowie i Nauczyciele

 • Informacja z dn. 11.12.2014

  W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną w nauczaniu w dniach 22.12.2014 - 06.01.2015 (kalendarz roku szkolnego 2014/2015) informujemy, że wychodząc z ofertą do rodziców pracujących, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym czasie, istnieje możliwość zorganizowania w szkole dyżurów opiekuńczych w dniach 22-24, 29-31 grudnia oraz 2 i 5 stycznia.

  Opieka zostanie zapewniona w przypadku zgłoszenia dzieci przez rodziców w sekretariacie szkoły w terminie do dnia 17 grudnia 2014 r.

 • Wizyta Świętego Mikołaja

  Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu ten długo oczekiwany gość pojawił się 5 grudnia w naszej szkole.

  Wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wierszyki. Następnie Święty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi upominkami. Nie zapomniał również o starszych uczniach naszej szkoły. Także i dla nich w wielkim worku znalazły się niezwykłe prezenty. Było wiele radości, uśmiechu i zadowolenia.

 • Andrzejki

  27 listopada uczniowie klas IV-VI obchodzili tradycyjne Andrzejki.

  W ten wieczór szóstoklasiści w magicznej "komnacie wróżb" przepowiadali przyszłość swoim koleżankom i kolegom. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał, aby usłyszeć imię swojej sympatii, losował kubki, które kryły w sobie zapowiedź dorosłego życia, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Nie zabrakło oczywiście najbardziej znanej wróżby andrzejkowej - lania wosku na wodę przez dziurkę od klucza.

  Po wróżbach wszyscy wspaniale się bawili w rytmie dyskotekowych przebojów. Zmęczeni i głodni mogli odpocząć przy przygotowanym poczęstunku.

 • Konkurs Wiedzy o Lasach

  Nasza szkoła uczestniczyła w III edycji Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn.

  4.11.2014 r. odbył się etap szkolny, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Do II etapu, z największą liczbą punktów, przeszli: Aleksandra Ams - kl. IV, Piotr Mazur - kl. VI i Karol Żelak - kl. V.

  25.11.2014 r. w Przemyślu, w siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn ww. uczniom wręczono nagrody rzeczowe. Wzięli oni także udział w II etapie tego konkursu. Wszyscy uczestnicy zabłysnęli wiedzą, ale spośród nich wyróżniła się Aleksandra Ams, która zajmując III miejsce, zakwalifikowała się do następnego etapu. Opiekunem konkursu jest nauczyciel przyrody p. Krystyna Pajda.

 • Informacja

  25 listopada 2014 r. (wtorek) o godz. 17:00

  odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas 0, I, II, III, IV, VI.

  Spotkania indywidualne z rodzicami uczniów klasy V odbędą się w godz. 15:30-17:30.

  Spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem Szkoły odbędzie się o godz. 17:30.  Serdecznie zapraszamy.

 • Święto Niepodległości

  Zuchy z 38. Gromady Zuchowej (wszyscy z klasy III) reprezentowały naszą szkołę w uroczystości gminnych obchodów 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Złożyły kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym tych mieszkańców naszej miejscowości, którzy polegli za Ojczyznę.

 • Na zdrowie!

  24 października przedstawiciele Fundacji „San” Pan Józef Kocik i Pan Janusz Zapotocki
  przekazali nieodpłatnie 500 kilogramów jabłek dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  Za dar serdecznie dziękujemy!

 • Zawody gminne w unihokeju

  18 października w hali sportowej w Żurawicy odbyły się gminne zawody sportowe w unihokeju chłopcówDrużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Gratulujemy.

  Skład drużyny: Aleksander Kuźniar, Maciej Łuc, Cyprian Zawalski, Karol Żelak, Paweł Pirożek, Wiktor Radoń, Mateusz Róg.

 • Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego

  "NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON" - pod takim hasłem 17 października odbyło się niezwykle pouczające i kształcące spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Przemyślu.

  Przekazane informacje są szczególnie ważne dla uczniów klas IV-VI, którzy zapewne sami dokonują pierwszych, większych zakupów. Posiadając paragon, mamy bowiem możliwość reklamować zakupiony towar i uniknąć sytuacji, w której możemy paść ofiarą oszustów.

 • Finał wojewódzki w biegach przełajowych

  16 października w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowychNaszą szkołę reprezentowały Gabriela Kowal i Emilia Korczyńska. Gratulujemy dziewczynom udziału w zawodach.

 • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

  14 października obchody Dnia Edukacji Narodowej - podobnie jak w latach poprzednich - połączone zostały z uroczystością Pasowania na Ucznia.

  W intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły w naszym parafialnym kościele została odprawiona msza święta. Po niej spotkaliśmy się w sali gimnastycznej i obejrzeliśmy przygotowane przez trzecioklasistów przedstawienie, na którym z humorem i przymrużeniem oka zainscenizowano scenki z życia szkoły. Oczywiście nie zabrakło życzeń, piosenek i kwiatów. Konferansjerką zajęli się chłopcy Kamil i Krzysiek z klasy szóstej. Krótki, lecz urokliwy koncert muzyczny w wykonaniu Piotra i Wiktora Mazurów oraz Krzysztofa Polnika - dedykowany Nauczycielom - zakończył tę część spotkania. Uroczystość odbyła się pod hasłem znanej od trzech wieków sentencji: "NAUCZYCIEL I UCZEŃ TO DWIE UZUPEŁNIAJĄCE SIĘ ZMIENNE. ŻADNA NIE BYŁABY TYM, CZYM JEST, BEZ OBECNOŚCI TEJ DRUGIEJ".

  Oczekujący ze zniecierpliwieniem PIERWSZOKLASIŚCI mogli wreszcie "mieć swoje 5 minut". Pod czujnym okiem wychowawczyni p. Katarzyny Fejdasz-Bury każdy uczeń wygłosił, wyrecytował, a bywało, że "wyrzucił z siebie" swój wierszyk. Wszyscy pięknie zaśpiewali piosenki i po tych artystycznych popisach doczekali momentu ślubowania. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na "pełnoprawnych'' uczniów naszej szkoły. Po emocjonującej uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy do klasy na słodki poczęstunek.

 • Zawody gminne w szachach

  Gminne zawody w szachach odbyły się 11 października w Sali Sportowej Zespołu Szkół w Orzechowcach.

  Zawody otworzył Pan Janusz Jasiński nauczyciel wychowania fizycznego w Orzechowcach, który krótko przedstawił regulamin zawodów. Podkreślił jak ważną rolę spełnia gra w szachy.

  Dyplomy zostały ufundowane przez Panią Dyrektor Bożenę Ryczan, a Pan Krzysztof Kamiński Prezes Stowarzyszenia „Razem jest łatwiej” ufundował dla każdego uczestnika lizaki, smycze, długopisy oraz dla najmłodszych pluszaki.

  Rywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy.

  Skład drużyny: Emilia Korczyńska, Kamil Paradowski, Krzysztof Wróbel, Krzysztof Polnik.

 • Zawody powiatowe w biegach przełajowych

  6 października w Krasiczynie odbyły się zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowychRywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Po zakończonych zawodach zostały wręczone dyplomy i medale za miejsca I-III. Gratulujemy i dziękujemy dzieciom za udział w zawodach.

  Klasyfikacja końcowa:

  Uczniowie klas III-IV – dystans 500m

  Dziewczęta: Gabriela Kowal - 3 miejsce, awans do finału wojewódzkiego, Kinga Kozła - 12 miejsce

  Chłopcy: Jakub Kalinowski - 8 miejsce, Wiktor Radoń - 9 miejsce, Mateusz Róg - 11 miejsce, Jonatan Stojakowski - 12 miejsce, Paweł Pirożek - 15 miejsce

  Uczniowie klas V-VI – dystans 1000m

  Dziewczęta: Emilia Korczyńska - 3 miejsce, awans do finału wojewódzkiego, Weronika Jędruch - 13 miejsce

  Chłopcy: Aleksander Kuźniar - 20 miejsce, Krzysztof Polnik - 27 miejsce