• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024, w której wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uczniowie z klasy piątej i ósmej krótkim programem artystycznym pożegnali mijające wakacje i przywitali kolejny rok szkolny.

Pani dyrektor Maria Bieniasz serdecznie powitała zebranych, w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przedstawiła informacje związane z organizacją pracy szkoły i życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce i samych dobrych chwil spędzonych w murach szkoły.

W salach lekcyjnych odbyły się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

• OBCHODY 84 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

• Doroczne uroczystości tradycyjnie zainaugurowała msza święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. dziekan Marian Hofman. Po zakończeniu mszy uczestnicy wydarzenia w towarzystwie pocztów sztandarowych oraz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego przemaszerowali pod pomnik przy Urzędzie Gminy w Żurawicy, gdzie zaplanowana była dalsza część uroczystości. W Uroczystościach wzięła udział delegacja z naszej szkoły: pani Dyrektor Maria Bieniasz wraz z uczennicami klasy VII - Gabrielą Klink i Marią Tywoniuk.