• "Mapa Skarbów" - spektakl w wykonaniu TEATRU KURTYNA

• Naszą szkołę odwiedził Teatr Kurtyna ze spektaklem "Mapa Skarbów".

"Mapa skarbów" to bajka profilaktyczna skierowana do przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Przedstawia historię małego i niesfornego chłopca o imieniu Oskar. Chłopak chciałby spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Jednak jego rodzice nie pozwalają mu na codzienne granie z uwagi na jego zdrowie a także z powodu powtarzającego się często złego zachowania chłopca. Aby odciągnąć go od komputera, poza aktywnością fizyczną, mama znalazła jeszcze jeden sposób na zagospodarowanie czasu nudzącego się synka. Oskar daje się przekonać do czytania książek. Jedna z nich o piratach uwalnia w chłopcu drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce, Oskar oczami fantazji przenosi się do bajkowego świata piratów.

• Konkurs recytatorski pod hasłem " Dziecięcia podróż do świata poezji "

• W dniu 10 maja (wtorek) odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski

pod hasłem "Dziecięca podróż do świata poezji".

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, prezentowanie umiejętności dzieci, jak również zachęcanie do występów przed publicznością. Prezentacje odbywały się pod czujnym okiem Jury w składzie:

- p. Elżbieta Baszak - Lenart

- p. Ewelina Lach - Jajuga

- Wojciech Radoń

- Alan Sikociński

- Aleksandra Tomaszewska

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi !!!

Nasze Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwej naradzie zdecydowano więc przyznać nagrody. Nagrody przyznała pani Dyrektor Maria Bieniasz.

1 miejsce - Karolina Klink

2 miejsce - duet Emilia Tywoniuk i Filip Falger

3 miejsce ex aequo:

- Marcelina Czerwenak

- duet Dominik Korzenicki i Jakub Żelak

Wyróżnienia otrzymali:

- Filip Łuc

- Amelia Kierkało

- Dominik Kierkało

- Kornelia Włoch

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.

• Finał konkursu plastycznego " Bezpieczna droga do szkoły "

• W dniu 6 maja odbył się finał konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, w którym uczennica naszej szkoły Weronika Piruta odebrała nagrodę specjalną w kategorii „Praca Najbardziej Oryginalna”. Zwycięskie prace można obejrzeć w holu Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

• Uroczystości z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• „Barwy ojczyste“

Czesław Janczarski

Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.

W dniu 3 maja obchodzone były Uroczystości z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik przy Urzędzie Gminy. Uroczystość tą uświetniły Poczty Sztandarowe oraz Kompania Wojska Polskiego.

W programie słowno - muzycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły: Wojciech Radoń, Wiktoria Gałuszka, Oliwia Muhln oraz Julia Gęsiorka wraz z uczniami z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Uczniów do występu przygotowywała pani Elżbieta Jaroch - Chlastawa.

Delegację naszej szkoły reprezentowała p. Dyrektor Maria Bieniasz oraz Zuchy z 38 gromady Zuchowej.

• WYCIECZKA KLAS V - VIII DO ŁAŃCUTA I RZESZOWA

• W dniu 27 kwietnia uczniowie z klas 5 – 8 wzięli udział, wraz z nauczycielami,

w wycieczce do Łańcuta i Rzeszowa.

W Łańcucie zwiedzili oni Zamek Lubomirskich i Potockich,

natomiast w Rzeszowie mogli zrelaksować się i miło spędzić czas w parku rozrywki FlyPark.

Po dniu pełnym wrażeń, uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci.

• VII PRZEMYSKIE POLA NADZIEI

• W dniu 1 maja uczniowie z klasy ósmej wraz z opiekunami panią Joanną Jakubiszyn

i Eweliną Lach - Jajuga , zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy w ramach

VII Przemyskich Pól Nadziei.

Wolontariusze kwestowali przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Żurawicy.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na utworzenie Przemyskiego Centrum Hospicyjnego "BETANIA" przy ulicy Słowackiego.

Dziękujemy zarówno wolontariuszom, jak i wszystkim zaangażowanym w wykonanie żonkili.