• AKCJA SPOŁECZNO - EDUKACYJNA "ŻONKILE"

• W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji społeczno - edukacyjnej "ŻONKILE ".

Jej celem jest upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W ramach akcji uczniowie klas starszych obejrzeli film edukacyjny pt. "Muranów - Dzielnica Północna" przedstawiajacy dzieje społeczności żydowskiej w Warszawie. Uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w oparciu o utwór Katarzyny Ryrych "Takich dwóch, jak nas trzech". Podsumowaniem akcji było wykonanie papierowych żonkili, będących symbolem tego projektu.

• PORANEK Z SZYMBORSKĄ

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie "Mistrzyni Szymborska".

A oto działania, które już za nami:

Zorganizowano zabawę w literackiego detektywa - ciekawostki na temat poetki ukryte zostały pod kodami QR.

Uczennice klasy ósmej przygotowały prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Prezentację zakończyło wspólne śpiewanie utworu "Nic dwa razy się nie zdarza".

Uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat poetki rozwiązując quiz.

Młodsi uczniowie wykonali piękne portrety Noblistki.

Kolejne działania już wkrótce.

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE!

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzymy wszystkim wiosennego optymizmu,

rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil

spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole.

Dyrekcja,

Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurawicy

Przypominamy, że w szkole obowiązuje przerwa wiosenno - świąteczna