• Dziękujemy!

• Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy VIII

za słodki upominek.

Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym 🙂

• Wakacje!

• Niech żyją wakacje,

niech żyje pole i las,

i niebo, i słońce,

wolny, swobodny czas

Życzymy wszystkim uczniom spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu !

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• 24 czerwca 2022r. Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, następnie uczniowie klas 0-VIII przeszli do szkoły, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego.

Świadectwo, które jest biletem do WAKACJI!

Po Mszy odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oraz pożegnania uczniów klasy VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor – Marii Bieniasz, skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

• "Bezpiecznie spędzaj wakacje!

• We wtorek naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci

asp. Adam Radochoński oraz sierż.szt. Dariusz Kierkało

przeprowadzili pogadankę na temat "Bezpieczne spędzaj wakacje".

Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowywania się nad wodą,

podczas zabawy na placu zabaw itp.

Serdecznie dziękujemy Policjantom z Posterunku Policji w Żurawicy,

że znaleźli czas na spotkanie z naszymi uczniami.

Dziękujemy i zapraszamy częściej do naszej szkoły!

• Informacja dotycząca Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022

• Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 24 czerwca 2022 r. (piątek).

Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Żurawicy w piątek, 24 czerwca 2022 r. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Po odprawionej mszy świętej około godziny 9.00 zapraszamy wszystkich do szkoły na dalszy przebieg uroczystości.

• Informacja!

W związku ze zbliżającymi się wakacjami uczniowie, którzy nie mają podbitej legitymacji szkolnej na 2022 rok lub nie posiadają jej wcale mogą zgłaszać się do sekretariatu

do dnia 1 lipca 2022 r. w celu jej pobicia lub wyrobienia.

• Wycieczka klas V - VIII

• 1 czerwca uczniowie klas V - VIII udali się na wycieczkę do Sanoka. Tam mieli okazję zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego.

Spacer po skansenie odbył się pod merytoryczną opieką przewodników, dzięki czemu uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych historii związanych ze zwiedzanymi obiektami.

Kolejną atrakcją był przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.

Nie zabrakło oczywiście czasu na pizzę, lody oraz pamiątki.

• KONKURS RECYTATORSKI

• 9 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurawicy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Przyjaźń w dziecięcej poezji". Była to druga edycja konkursu zorganizowana po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, a uczestnikami byli uczniowie klas 0 - III.  Frekwencja dopisała - swoje recytatorskie umiejętności zaprezentowało ponad trzydziestu młodych wykonawców. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I - Marcelina Czerwenak, uczniowie klasy II - Emilia Tywoniuk i Filip Falger, którzy otrzymali wyróżnienia oraz  Karolina Klink - także z klasy II - której jury przyznało nagrodę Wójta Gminy Żurawica. Uczniom gratulujemy sukcesów, tym bardziej, że to był ich pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Wyrazy uznania kierujemy także w stronę organizatorów konkursu. Zabawa połączona ze zdrową rywalizacją, literatura piękna w interpretacji młodych artystów oraz program artystyczny w wykonaniu najmłodszych gospodarzy imprezy - to jest TO, na co czekało się od długiego czasu.

• TEATR W SIECI/NATENCZAS' 22

• Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie TEATR W SIECI/NATENCZAS' 22, który realizowany jest przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W ramach projektu wybrani uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez rzeszowskiego aktora. W zmaganiach artystycznych biorą udział uczennice klasy piątej: Oliwia Grad, Gabrysia Klink, Luiza Maksymowicz, Nikola Sowa, Marysia Tywoniuk i Amelia Zabronna-Róg. Naszym koordynatorem teatralnym jest Pani Anna Demczuk, opiekunem szkolnym Magdalena Mazur.

Celem projektu jest prezentacja dowolnej formy scenicznej wypracowanej podczas warsztatów. Efekty wspólnej pracy zaprezentowane zostaną podczas finału projektu na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dla naszych uczennic jest to wspaniałe doświadczenie, niepowtarzalna lekcja rzemiosła aktorskiego, jak również okazja do odkrycia swoich artystycznych talentów.

• Spotkanie z przedstawicielami policji klas V-VIII

• W dniu 27 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami policji. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenie niesie ze sobą sięganie po środki psychoaktywne, alkohol oraz inne używki. Podsumowaniem spotkania było zapoznanie uczniów ze skutkami prawnymi jakie niesie ze sobą podejmowanie zachowań ryzykownych.