• JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

• „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w niedzielę 7 stycznia 2024 roku za przyczyną uczniów z klasy II i VII, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz samorządowych w osobach: Wójt Gminy Żurawica p. Tomasz Szeleszczuk, Przewodniczący Rady Gminy p. Maciej Gałuszka. Niezmiernie miło było nam gościć również rodziców naszych uczniów.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości jak co roku stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdy tematyka - historia narodzin Jezusa w Betlejem - jest oczywiście niezmienna. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem.

Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców i zaproszonych gości.

Po części artystycznej Dyrektor szkoły – p. Maria Bieniasz podziękowała przybyłym za wspólne przeżywanie historii narodzin pana Jezusa. Wszyscy nagrodzili aktorów wielkimi brawami i pochwalili występ młodych artystów.

Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom i organizatorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych Jasełek.

Zapraszam do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Można go znaleźć na naszej stronie Facebook.