• WITAJ MAJ - 3 MAJ ...

• W dniu 29.04.2022r odbyła się w naszej szkole Uroczysta Akademia

z okazji 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie starszych klas przedstawili społeczności szkolnej

okoliczności Uchwalenia tej pierwszej w Europie ustawy rządowej.

• "TYDZIEŃ POD ZNAKIEM EKOLOGII"

• Ekologia to szeroki dział wiedzy, który w aktywizujący i ciekawy sposób możemy prezentować dzieciom. Jej celem jest przybliżenie świata przyrody, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, a także zrozumienie miejsca i roli człowieka w przyrodzie.

W naszej szkole co roku odbywa się tydzień ekologiczny, podczas którego możemy przekazać dzieciom wiedzę na temat środowiska.

PONIEDZIAŁEK rozpoczęliśmy od pogadanki na temat segregacji śmieci. Dzieci wykonywały pracę plastyczną "Segregowanie śmieci", oraz utrwaliły sobie zasady dbania o środowisko i obiecały je przestrzegać.

WE WTOREK zerówkowicze zapoznali się z wierszem A. Dziechciarczyk "Kolorowe kosze" oraz obejrzały film edukacyjny pt. "Dzień Ziemi" "Segregowanie odpadów".

W ŚRODĘ wyruszyliśmy do pobliskiego lasu, aby posprzątać śmieci wyrzucone przez ludzi na ścieżki. Dzięki takiej akcji, zerówka przyczyniła się do tego, aby nasza planeta Ziemia była chociaż w niewielkim stopniu czysta.

W CZWARTEK dzieci zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi naszej planety, utrwaliły sobie poznany wiersz "Kolorowe kosze" oraz rozwiązywały różne zadania dotyczące tematu ekologii.

W OSTATNI DZIEŃ naszego tygodnia ekologicznego uczniowie rozwiązali krótki quiz podsumowujący zdobytą wiedzę o ekologii. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy "PRZYJACIELA PRZYRODY".

BYŁ TO BARDZO CIEKAWY TYDZIEŃ!

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ !!!

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszej stronie facebookowej.

• DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

• 22 kwietnia w naszej szkole celebrowaliśmy najpopularniejsze na świecie święto ekologiczne - Dzień Ziemi.

Jego celem jest poszerzanie świadomości i postaw proekologicznych.
            Uczniowie mieli okazję na pogłębienie swojej wiedzy poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnych, przygotowanych przez starsze koleżanki i kolegów (z klasy siódmej i ósmej).

Następnie wzięli udział w turnieju ekologicznym, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Podzieleni na grupy zmagali się z różnymi zadaniami : testem wiedzy ekologicznej, wykonaniem eko - stroju, eko - konstrukcji, a także segregowaniem odpadów w praktyce.

Uczestnicy turnieju byli niezwykle kreatywni, a przy tym świetnie się bawili.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale.

• AKCJA SPOŁECZNO - EDUKACYJNA "ŻONKILE"

• Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję społeczno - edukacyjną

organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich "POLIN".

Akcja upamietnia powstanie w getcie warszawskim.

W ramach projektu zajęcia edukacyjne przeprowadzone zostały w klasie drugiej i piątej.

• "Przemyski Elektronik na praktykach zawodowych w Europie"

• Dnia 26.04 (wtorek) w Villi Bolestraszyce odbyła się konferencja "Przemyski Elektronik na praktykach zawodowych w Europie". Nasza Szkoła była reprezentowana na tym wydarzeniu przez panią Dyrektor Marię Bieniasz oraz dwóch uczniów klasy VII - Mikołaja Gęsiorskiego i Konrada Piekarskiego.

• Warsztaty żonkilowe!

• Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, ruszyły w naszej szkole warsztaty żonkilowe. Uczniowie z klas 5 – 8 wraz z nauczycielami wykonywali żonkile na kwestę, podczas której zbierane będą fundusze na utworzenie Centrum Hospicyjnego "BETANIA" w Przemyślu. Zbiórka odbędzie się dnia 1.05.2022 roku w ramach VII Przemyskich Pól Nadziei przy kościele św. Andrzeja Boboli w Żurawicy.

• GRATULUJEMY!!

• Pragniemy poinformować, że uczennica klasy ósmej naszej szkoły została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Konkurs wiedzy ekologicznej

• 7. kwietnia 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska pt. „Dzień ekologa. Czyste powietrze”, który był organizowany dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu Testu wiedzy ekologicznej na poziomie rozszerzonym.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy 7A - Małgorzata Ams i Oliwia Mühln, które zajęły II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy sukcesu i znakomitej wiedzy z tematów ekologicznych.

• Życzenia Wielkanocne

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole.

Dyrekcja,

nauczyciele i pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 2

w Żurawicy

Przypominamy, że w szkole obowiązuje przerwa wiosenno-świąteczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w dniach 14.04 (czwartek) – 19.04 (wtorek)

• WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

• Z ogromną radością informujemy, że Martyna Uchman -

uczennica klasy ósmej została laureatką III etapu przedmiotowego

konkursu kuratoryjnego z języka polskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Uczniowie klasy ósmej świętują Międzynarodowy Dzień Teatru

• 25 marca uczniowie klasy ósmej mieli okazję obejrzeć w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek przedstawienia przygotowane przez grupę teatralną Teatr S. A. N. Młodzież przygotowała dwie miniatury teatralne pt. "Blizna" oraz "Cicha jest noc" w reżyserii Rafała Paśko. Dziękujemy za zaproszenie oraz niezapomniane wrażenia artystyczne.