• GMINNE OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków.

Właśnie tego dnia po wielu  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe

- Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku zapamiętamy już na zawsze ...

Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycję oraz patriotyzm 10 listopada 2023 roku w parafii pw. Andrzeja Boboli w Żurawicy Górnej obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W gminnych obchodach Narodowego Dnia Niepodległości nie zabrakło uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Uroczystość ta na pewno zapadnie wszystkim w pamięci.

Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy,

przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw w naszych uczniach.

• 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• Dnia 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne poprzedzające datę 11 listopada 1918 roku. Przypomniano daty powstań narodowych, ukazano ducha narodu, który w ciągu 123 lat niewoli różnymi drogami dążył do odzyskania niepodległości. Uczniowie przedstawili montaż słowo-muzyczny, który pozwolił przybliżyć społeczności szkolnej tamte doniosłe wydarzenia.

• OGŁOSZENIE!

• Zmiana organizacji zajęć w dniu 10 listopada tj. piątek:

1. pierwsza lekcja bez zmian

2. wyjście do kościoła pw. Andrzeja Boboli w Żurawicy Górnej wszystkie klasy 0-8

9:00 - 10:00 - Msza Święta

10:00 - 11:00 - Uroczystości z okazji Święta Niepodległości pod pomnikiem - obchody gminne

3. 11:11 - "Do hymnu" odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w szkole

4. Pozostałe lekcje bez zmian.

Prosimy, aby uczniowie byli w strojach galowych

(biała koszula i eleganckie spodnie lub spódnica)