25 listopada - Uwaga szóstoklasiści!!! Tego dnia odbędzie się Próbny Sprawdzian dla klas VI.
Tylko prosimy się nie denerwować i dokładnie wczytywać w pytania.
P O W O D Z E N I A ! ! !
25 listopada - Uwaga szóstoklasiści!!! Tego dnia odbędzie się Próbny Sprawdzian dla klas VI.
Tylko prosimy się nie denerwować i dokładnie wczytywać w pytania.
P O W O D Z E N I A ! ! !
23 listopada - "Wróżenie z fusów, lanie wosku, kto, kiedy, gdzie i z kim" - oto motyw przewodni zabawy andrzejkowej, która dla klas IV-VI rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 20:00, natomiast trzecioklasiści zaczną wróżby i zabawę o godz. 15:00 i zakończą o 18:00.
ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY
I ZADOWALAJĄCYCH PROROCTW WRÓŻBIARSKICH!!!!
22 listopada - odbędą się "Targi", podczas których możliwy będzie zakup ciekawych książek po bardzo niskiej cenie. Pomysłodawcami "Targów" są miłośnicy książek, czytelnicy korzystający czynnie ze szkolnej biblioteki oraz p. Aleksandra Pączek - opiekun akcji.
16 listopada - kontynuujemy współpracę ze Szkolnym Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Przemyślu.
Podopiecznymi Ośrodka są dzieci niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie. Dzieci przywożone są do nas raz w miesiącu, oczywiście pod fachową opieką swoich wychowawców i wspólnie z uczniami klasy III uczestniczą w ruchowych zajęciach prowadzonych przez specjalistów z ośrodka. Inicjatorem tych zajęć jest wychowawczyni klasy III p. Helena Plebankiewicz. Korzyści płynące z tej już ponad rocznej współpracy są obopólne i niewymierne.
1918 14 LISTOPADA - z okazji 93 Rocznicy Odzyskania Niepodleglości przez Polskę, p. Elżbieta Jaroch-Chlastawa przygotowała z przedstawicielami klas IV-VI akademię, w której znalazły się tkliwe wiersze opiewające miłość do Ojczyzny, patriotyczne pieśni oraz teksty mówiące o drodze do wolności bohaterskich Polaków. Nie zabrakło słów mówiących o szacunku dla narodowych symboli, a także przywiązniu do tradycji.
10 listopada - Podobnie, jak dzień wcześniej klasy młodsze, tak teraz uczniowie klas IV-VI nagrodzili wielkimi brawami aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji za przedstawienie pt. "Mity Greckie", które obejrzeli na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Pozytywne opinie uczniów potwierdzili także obecni nauczyciele, opiekujący się swoimi wychowankami.
09 listopada - w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie pt. "Pinokio" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji. Przy okazji dzieciaki dowiedziały się, jak należy zachować się w czasie trwania spektaklu, czy wypada zajadać się ulubionymi słodyczami i czy warto obcować z "żywym" słowem. A że warto, wyraziły to gromkimi brawami i okrzykami zachwytu.
28 października - Za kilka dni Polacy obchodzą Wszystkich Świętych, dzień, w którym od wiekow gromadzimy się na grobach zmarłych. Palimy znicze, porządkujemy groby, składamy kwiaty. To czas refleksji, zatrzymania się w codziennem zabieganiu. W ten piękny, jesienny dzień - w istocie jesień mamy piękną tego roku - dzieci z klasy III poszły na wycieczkę pod pomnik ku czci poległych mieszkańców Żurawicy oraz na cmentarz, gdzie jest postument poświęcony bezimiennym żołnierzom, którzy zginęli w czasie wojny.
Zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej SP 2 w Żurawicy, dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są w roku szkolnym 2011/2012 następujące dni: poniedziałek - 31 października 2011 r.; środa - 02 maja 2012 r.; piątek - 04 maja 2012 r.; piątek - 08 maja 2012 r.
Podstawa prawna: Rozp. MEN Dz.U. Nr 46, poz. 432, z późn. zmianami.
PONIEDZIAŁEK - 31 października 2011 r. - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH!!!
Podkarpacki Kurator Oświaty ogłasza konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV-VI, podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap, tzw. szkolny odbędzie się: PRZYRODA - 18 października; JĘZYK POLSKI - 20 października; HISTORIA - 25 października; MATEMATYKA - 27 października; JĘZYK NIEMIECKI - 29 listopada - oczywiście 2011 roku. Zwycięzcy, o ile zdobędą wymaganą liczbę punktów, kwalifikują się do etapu drugiego (tzw. powiatowego) i trzeci etap - wojewódzki - dla finalistów. Zachęcamy do udziału, życząc POWODZENIA!!!
XII Akcja Towarzystwa "Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz dzieci z Domów Dziecka, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. Niewielkie kwoty zbierane na ten cel, w myśl zasady "grosz do grosza" są bezcenne. Zbiórka jest dobrowolna. Pieniądze zebrane przez uczniów wpłyną na konto Towarzystwa. Każda kwota jest DUŻA...
Agencja Rynku Rolnego wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej wdrożyła program "Szklanka Mleka", z którego chętnie korzystają szkoły w całym kraju, w tym także nasza skromna placówka. Już trzeci rok uczniowie klas 0-VI dostają mleko w kartonach, które chętnie na przerwach wypijają lub zabierają do domu, jeśli zdarzy się komuś wyjątkowy "mlekowstręt".
Nasza szkoła korzysta z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu "Owoce w Szkole", dzięki któremu dzieci z klas I-III otrzymują jabłka i marchewkę (i nie tylko) jako uzupełnienie diety bogatej w witaminy.
14 października - Pani Teresa Olszańska oficjalnie przyjęła swoich "milusińskich" do grona szkolnej społeczności. Uczniowie dzielnie zapanowali nad wszechogarniającą ich tremą. Pasowania wielkich rozmiarów ołówkiem dokonała p. dyrektor Maria Bieniasz, po czym dzieci z ulgą zasiadły do stolików zastawionych pysznymi wypiekami swoich wzruszonych i dumnych rodziców.
14 października - Akademia przygotowana przez trzecioklasistów, na której uczniowie wierszem, humorem, śpiewem i przy akompaniamencie harmonii (tu brawa dla Krzysia), wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Na ręce p. dyrektor Marii Bieniasz, złożono LiSt OkOlIcZnOśCiOwY, który znalazł miejsce na szkolnej gazetce.
NIE TYLKO W DNIU NAUCZYCIELA, ŻYCZYMY NIE TYLKO NAUCZYCIELOM, ALE WSZYSTKIM PRACOWNIKOM I PRZYJACIOŁOM NASZEJ SZKOŁY - SAMYCH RADOSNYCH I SZCZĘŚLIWYCH DNI!!!
Światowy Dzień Turystyki uczczony został w sposób iście turystyczny. Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią p. Heleną Plebankiewicz oraz opiekunami p. Krystyną Pajdą i p. Marią Korczyńską, zorganizowali atrakcyjną wycieczkę na fort "Werner". Atrakcyjną z racji docelowego miejsca wycieczki, jak i środka lokomocji - bo na rowerach!!! Przewodnik - w stroju wojaka Szwejka - interesująco opowiadał o historii czasów I wojny światowej. Nie było nudno, wręcz przeciwnie. Zmęczenie było duże, ale satysfakcjonujące.
23 września - Wycieczka uczniów klas IV-VI do Rzeszowa pod opieką p. Doroty Beer, p. Joanny Jakubiszyn oraz p. Aleksandry Pączek. W programie wycieczki seans filmowy w kinie Helios oraz Muzeum Dobranocek.
21 września - w szkole gościliśmy funkcjonariuszy policji, a dokładniej służby drogowej. W dwóch spotkaniach z uczniami - najpierw z klasami 0-III, a następnie IV-VI - w bardzo ciekawy sposób i przy użyciu intrygujących (szczególnie dla najmłodszych) gadżetów, wdrażali uczniów do przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a szczytem ich zachwytu była możliwość używania policyjnych akcesoriów. Maluszki otrzymały po garści cukierków i drobne upominki. Było miło i... bezpiecznie.
20 września - Pod opieką p. Krystyny Pajdy i p. Marii Korczyńskiej uczniowie klas IV-VI zaangażowali się w coroczną akcję, której celem jest porządkowanie najbliższej okolicy ze śmieci i uświadomienie potrzeby dbania o środowisko. W tym roku uczniowie pracowali na trasie prowadzącej do lasu i niestety - jak co roku - było co zbierać, a worki na odpady wypełnione były po brzegi. Smutna to prawda, dlatego apelujemy do wszystkich:
NIE ZAŚMIECAJMY ŚWIATA!!!
CHROŃMY PRZYRODĘ!!!
14 września - spotkanie rodziców z wychowawcami klas.
Wybór "trójek klasowych", kalendarium roku szkolnego, omówienie spraw bieżących i organizacyjnych, zaplanowanie wycieczek oraz przekazanie wymagań edukacyjnych i wychowawczych na kolejny rok nauki.
Spotkanie z dyrektorem szkoły p. Marią Bieniasz. Wybór Rady Rodziców.
Powered by aSc EduPage