26 i 27 kwietnia uczniowie klasy V spędzili na wycieczce w Warszawie.
Po przyjeździe do stolicy odwiedzili Wilanów. Podczas spaceru po ogrodzie uczniowie poznali historię rodu Sobieskich.
Następnie udali się do położonych w sercu Warszawy Łazienek Królewskich. Spacerując po parku, podziwiali Pałac na Wyspie - dawną letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Biały Domek, Starą Pomarańczarnię i Amfiteatr oraz pomnik Fryderyka Chopina. Duże zainteresowanie wzbudziły mieszkające w parku zwierzęta: pawie, wiewiórki, kaczki i łabędzie.
Podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie mogli sobie wyobrazić atmosferę tamtych dramatycznych dni. Wszyscy z uwagą oglądali prezentowane w muzeum ekspozycje w postaci fotografii, filmów, dźwięków i setek pamiątek z okresu powstania. Niezwykłym przeżyciem okazało się przejście w całkowitej ciemności kanałem podobnym do tego, którym poruszali się powstańcy.
Dzień zakończyły szaleństwa na placu zabaw w Wołominie.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęła długo oczekiwana wizyta w Sejmie RP. Przed wejściem do sejmowego gmachu wszystkich bardzo serdecznie przywitał Pan Poseł Piotr Tomański. Następnie uczniowie mogli obserwować obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu, a w Sali Wszechnicy Sejmowej wysłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.
Następnie piątoklasiści udali się na spacer po warszawskiej Starówce, odwiedzili także ogród znajdujący się na dachu Biblioteki UW.
Wycieczkę zakończyła wizyta w Centrum Nauki Kopernik, w miejscu pobudzającym ciekawość i wyobraźnię, pozwalającym dzieciom zrozumieć otaczający świat. Dzięki eksponatom tworzącym wystawy uczniowie mogli się dowiedzieć, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, skąd się bierze woda w kranie oraz prąd w gniazdku elektrycznym. Chętni uczniowie mieli szansę spróbować odczytać naskalne malowidła, a także samodzielnie zagrać na laserowej harfie.
Po tych atrakcjach wszyscy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domów. Ta wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci i wspomnieniach.