Informujemy, że 12 grudnia 2012 r. (środa) w godz. 8:00-9:00
w sali gimnastycznej SP 2 przeprowadzony zostanie
próbny sprawdzian kompetencji szóstoklasistów.
Informujemy, że 12 grudnia 2012 r. (środa) w godz. 8:00-9:00
w sali gimnastycznej SP 2 przeprowadzony zostanie
próbny sprawdzian kompetencji szóstoklasistów.
30 listopada uczniowie klas IV i V SP2 i uczniowie klasy VIb SP1 wybrali się do Przemyśla. Celem wyprawy był udział w zajęciach w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Organizatorami i opiekunami wycieczki były: p. Joanna Jakubiszyn, p. Aleksandra Pączek, p. Elżbieta Jaroch-Chlastawa, p. dyr. Krystyna Raba-Opacka.
Dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji historycznej zatytułowanej "O higienie w dawnych czasach słów kilka". Następnie w podziemiach muzeum obejrzały wystawę "Tajemnice codzienności", która eksponowała przedmioty użytku codziennego, m. in.: przedwojenne metalowe łóżka i łóżeczka z autentyczną pościelą, kołyski z ludowymi haftowanymi przykryciami, maszyny do szycia, stare wanny o urokliwych kształtach oraz ręczną pralkę i wiele innych.
Gwoździem programu okazały się jednak warsztaty andrzejkowe. Nasi uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięły andrzejki oraz poznali tradycje i obrzędy związane z andrzejkami. Oczywiście nie obyło się bez wróżb, zabaw i swawoli! Dzieci były zachwycone!
Dziś cień wosku ci ukaże,
co ci życie niesie w darze.
Dyskoteka andrzejkowa dla klas IV, V i VI
odbędzie się 29 listopada (czwartek) g. 1600-2000
Atrakcje imprezy: komnata wróżb i przepowiedni, konkurs (z nagrodami!) na najciekawszy strój andrzejkowy, pizza dla każdego, muzyka i tańce w dekorowanej sali.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU WE WSPÓLNEJ ZABAWIE!
UWAGA!
SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI
26 listopada 2012 r. w godz. 1430 - 1600 odbędą się spotkania indywidualne wychowawcy z rodzicami uczniów klasy III. |
27 listopada 2012 r. w godz. 1600 - 1800 odbędą się spotkania indywidualne wychowawcy z rodzicami uczniów klasy VI. |
27 listopada 2012 r. o godz. 1700 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas II, IV i V. |
Ta, co nie zginęła...
12 listopada uroczyście świętowaliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem. Akademię uświetnił występ szkolnego chóru. Wszyscy mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych: "Legiony", "Przybyli ułani", "Wojenko, wojenko", "O mój Rozmarynie". Dla wszystkich była to doskonala lekcja historii, którą przygotowali wybrani uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Elżbiety Jaroch-Chlastawy.
Dzięki takim uroczystościom możemy sobie pozwolić na chwilę zadumy nad tym, że możemy uczyć się i pracować w wolnym i niepodległym kraju, mówić w języku polskim i kultywować narodowe tradycje.
Cześć pamięci tym, którzy swoje życie poświęcili dla wolności Ojczyzny!
7 listopada uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótki spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Tematem minisztuki pt. "Światełko w tunelu" był - jakże ważny - problem alkoholizmu rodziców i przemocy domowej. Dzieci poznały Kacpra, którego matka była alkoholiczką. Chłopiec bardzo to przeżywał, opuścił się w nauce, a w końcu zaczął znęcać się nad koleżanką. Skutkowało to również inicjacją nikotynową i alkoholową. Na szczęście znalazł się ktoś, kto podał chłopcu pomocną dłoń. Była to jego nauczycielka. Jednak nie nastąpiłby przełom w życiu Kacpra, gdyby nie jedna z koleżanek, która powiedziała o wszystkim dorosłej osobie.
Występująca w przedstawieniu aktorka zwróciła uwagę uczniom, że dorośli nie są jasnowidzami i jeśli ktoś ma jakiś problem, to musi się z tego komuś zwierzyć. Dzieciom spektakl bardzo się spodobał (zwłaszcza oryginalne, śmieszne, interaktywne dialogi aktorów z żywym widzem wzbudziły zainteresowanie), w ramach podziękowania biły brawo na stojąco.
Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Nasza szkoła, jak zresztą tradycyjnie co roku, wspomaga akcję GÓRA GROSZA organizowaną przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinncyh domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.
Zbiórkę groszy (nominałów również) prowadzi Samorząd Uczniowski.
Czas trwania akcji: 26 XI - 7 XII
Pamiętaj! Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Razem możemy więcej!
UWAGA! Kolejna akcja charytatywna w szkole!
Rozpoczęła się druga edycja akcji pt. "Rozkręcamy rehabilitację", której organizatorami są Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk" wraz z Posłem na Sejm Panem Piotrem Tomańskim. Jej celem jest zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom.
Pamiętajmy! Oprócz podstawowej korzyści, jaką jest pomoc potrzebującym, zbieranie surowców wtórnych uczy najmłodszych ekologii.
Dla szkół, które zbiorą najwięcej nakrętek, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Wyróżniony i nagrodzony zostanie również uczeń, który indywidualnie osiągnie najlepszy wynik.
Podkarpacki Kurator Oświaty ogłasza konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV-VI, podzielone na trzy etapy. Etap szkolny odbędzie się w następujących terminach:
Przedmiot | Etap szkolny | Etap rejonowy | Etap wojewódzki |
Przyroda | 18 października 2012 | 17 listopada 2012 | 12 stycznia 2013 |
Historia | 23 października 2012 | 24 listopada 2012 | 19 stycznia 2013 |
Język polski | 25 października 2012 | 1 grudnia 2012 | 26 stycznia 2013 |
Matematyka | 30 października 2012 | 8 grudnia 2012 | 2 lutego 2013 |
17 października 2012 r. uczniowie klasy II, III i IV uczestniczyli w nietypowej lekcji… W Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbyły się bowiem warsztaty pt. Lekcja w dawnym stylu.
Dzieci miały okazję przeżyć kilka chwil w szkole własnych prababć. Uczniowie dowiedzieli się jak dawnej wyposażona była sala lekcyjna, jakimi przyborami posługiwano się kiedyś w szkole, jakie przedmioty obowiązywały oraz jaki był system oceniania. Pióra ze stalówkami, kałamarze, tabliczki z rysikami, drewniane piórniki, torby to tylko niektóre z atrakcji tej niesamowitej lekcji. Co odważniejsi uczniowie zasiedli nawet w oślich ławkach, przymierzyli ośle uszy czy klęczeli na grochu! Największą atrakcją programu była nauka kaligrafii - możliwość pisania gęsim piórem pojedynczych liter alfabetu, a potem również i napisanie całego dyktanda sprawiło dzieciom wiele frajdy.
Wycieczkę do Przemyśla uwieńczył słodki poczęstunek "lodowy" w kawiarni Fiore. Opiekunkami wyprawy były: p. Teresa Olszańska oraz p. Aleksandra Pączek.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 już są pełnoprawnymi uczniami. 12 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
"Uwaga! Wchodzą PIERWSZAKI!" - tymi słowami starsza uczennica Emilka przywitała dzieci. Nie zabrakło wesołych piosenek ani rymowanych wierszyków, rozkosznie i emocjonująco deklamowanych przez naszych "milusińskich". Uczniowie - trzeba przyznać - dzielnie zapanowali nad wszechogarniającą ich tremą.
Pani dyrektor Maria Bieniasz pasowała dzieci na uczniów. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi oraz szanować dobre imię szkoły. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe książki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej. Nad ich przebiegiem czuwała wychowawczyni klasy I Pani Helena Plebankiewicz.
Dzień Nauczyciela dzisiaj obchodzimy,
Świętujemy więc wspólnie, wspólnie się bawimy...
Akademia z tej okazji przygotowana została przez czwartoklasisów pod kierunkiem ich wychowawczyni p. Aleksandry Pączek. Konferansjerzy w osobie Krzysia i Kamila, dokonali króciutkiej wzmianki historycznej, w której przypomnieli genezę tego święta, a więc to, czym była Komisja Edukacji Narodowej w czasach oświecenia. Wierszem, humorem i śpiewem dzieci wyraziły wdzięczność swoim nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły.
Nauczyciel był zawsze dla młodzieży wzorem, ale również przyjacielem i druhem, stąd też nie omieszkano wspomnieć postaci wspaniałego wychowacy i pedagoga, którego imieniem nazwany został rok 2012. Przejmujący wiersz o Januszu Korczaku wyrecytował Krzyś.
Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły obdarowani zostali przygotowanymi laurkami. Solenizantom zaśpiewano "Sto lat!".
26 września odwiedziła nas pani policjantka - fukcjonariuszka Komisariatu Policji w Przemyślu. W sali gimnastycznej przeprowadziła z uczniami klas 0-III interesujące i ważne - skądinąd - spotkanie na temat bezpieczeństwa na drodze. W bardzo ciekawy i praktyczny sposób radziła dzieciom, jak np. korzystać z chodnika i co robić, jeżeli go nie ma. Dzieci słuchały pani policjant z wielkim zaciekawieniem, a w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach, maluchy otrzymywały drobne upominki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy tej nietypowej lekcji obdarowani zostali akcesoriami odblaskowymi.
Było niezwykle miło i... bezpiecznie.
Szczytna akcja w naszej szkole! NAKRĘĆMY SIĘ i pomóżmy Mateuszowi! Zbieramy plastikowe korki, nakrętki... i zamieniamy je na pieniążki potrzebne na rehabilitację niepełnoprawanego chłopca. Pomysłodawczyniami akcji są uczennice z klasy VI.
Gminne Biegi Przełajowe odbyły się 22 września na terenie byłego parku obok ruin dworku przy SP 2 w Żurawicy. Udział w nich wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Żurawica.
Zawody otworzył p. Rafał Korczyński, który przywitał zawodników, nauczycieli, rodziców oraz ratowników medycznych. Krótko przedstawił regulamin zawodów. Podkreślił jak ważną rolę spełnia sport w życiu każdego z nas. Żywo zachęcał wszystkich - i dużych i małych - do biegania na świeżym powietrzu jako naturalnej formy aktywnego spędzania czasu. Przed właściwym biegiem odbyła się prezentacja trasy, wyznaczonej przez p. Marię Korczyńską, która była gospodarzem pierwszych zawodów gminnych w tym roku szkolnym.
Rywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Wyniki biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych były następujące:
Klasa IV Dziewczyny:
1. Julia SAWICKA - SP 1 Żurawica
2. Iwona STEC - SP Kosienice
3. Karolina ZAMORSKA - SP 1 Żurawica
4. Karolina STEC - SP Kosienice
5. Emilia KORCZYŃSKA - SP 2 Żurawica
6. Karolina BRACIO - SP 2 Żurawica
Klasa IV Chłopcy:
1. Kacper BARAN - SP Kosienice
2. Patryk JAROCH - SP Bolestraszyce
3. Arkadiusz BOBKO - SP Kosienice
4. Grzegorz KASPRZYK - SP Bolestraszyce
5. Paweł PIROŻEK - SP 2 Żurawica
6. Krzysztof POLNIK - SP 2 Żurawica
7. Sebastian JACUŁA - SP 1 Żurawica
8. Jakub OWOC - SP 1 Żurawica
9. Artur BIELECKI - SP Bolestraszyce
10. Paweł PACNOWSKI - SP 1 Żurawica
11. Aleksander KUŹNIAR - SP 2 Żurawica
12. Dawid STANIEC - SP Wyszatyce
Klasy V-VI Dziewczyny:
1. Paulina SZYMASZEK - SP 1 Żurawica
2. Aleksandra HAMRYSZCZAK - SP 2 Żurawica
3. Karolina WRÓBEL - ZS Orzechowce
4. Klaudia RUBACHA - SP 1 Żurawica
5. Justyna FAMULAK - SP Maćkowice
6. Gabriela CZYŻEWSKA - SP Buszkowice
7. Małgorzata BLECHARCZYK - SP 1 Żurawica
8. Wiktoria PEMPUŚ - SP 1 Żurawica
9. Katarzyna PIROŻEK - SP 2 Żurawica
10. Paulina HAWRO - SP 2 Żurawica
11. Zuzanna JABŁECKA - SP 1 Żurawica
12. Julia BARTOSZKO - SP 1 Żurawica
Klasy V-VI Chłopcy:
1. Dariusz KAPUSTA - SP Maćkowice
2. Mateusz LEJA - SP 1 Żurawica
3. Michał ŚWITA - ZS Orzechowce
4. Sebastian WYTRYKUSZ - SP Bolestraszyce
5. Jakub CISEK - SP Maćkowice
6. Łukasz
7. Bartłomiej PIEJKO - SP 1 Żurawica
8. Dominik BIAŁY - SP 2 Żurawica
9. Paweł STACHYRA - SP Wyszatyce
10. Ernest GOŁĄB - ZS Orzechowce
11. Karol ŁUC - SP 2 Żurawica
12. Maciej HAMRYSZCZAK - SP Wyszatyce
13. Szymon PĘCAK - SP Buszkowice
14. Krystian HAMRYSZCZAK - SP Wyszatyce
15. Łukasz SKOTNICKI - SP Bolestraszyce
16. Adam MAJCHER - SP 1 Żurawica
17. Dawid PEMPUŚ - ZS Orzechowce
18. Kacper KOZŁA - SP 2 Żurawica
Klasa I GIMNAZJUM Dziewczyny:
1. Kinga BAL - Wyszatyce
2. Weronika DUTKO - Wyszatyce
3. Dominika SMUCZEK - Żurawica
4. Aleksandra KIEŁTYKA - Żurawica
Klasa I GIMNAZJUM Chłopcy:
1. Adrian STANIEC - Wyszatyce
2. Michał JĘDRUCH - Żurawica
3. Kacper CHUCHRA - Wyszatyce
Klasy II-III GIMNAZJUM Dziewczyny:
1. Anna PSZENICZKA - Maćkowice
2. Klaudia MUSZ - Żurawica
3. Jagoda WŁOCH - Żurawica
Klasy II-III GIMNAZJUM Chłopcy:
1. Wiktor KOZIK - Wyszatyce
2. Wojciech KORCZYŃSKI - Żurawica
3. Adrian BAJWOLUK - Żurawica
4. Kamil KURASZ - Żurawica
5. Dawid MAJKA - Żurawica
6. Kacper SZUSTALIK - Żurawica
7. Łukasz CHUCHRA - Żurawica
Pierwsze "szóstki" uczniów z każdej kategorii zakwalifikowały się do kolejnego etapu zawodów, czyli Powiatowych Biegów Przełajowch. Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza medalistom sredecznie gratulujemy.
Warto wspomnieć, że medale zostały ufundowane przez przewodniczącego oświaty p. Rafała Korczyńskiego, zaś o nagłośnienie i zabezpieczenie medyczne zadbał ks. Proboszcz Paweł Konieczny.
Po raz kolejny nasza szkoła wspiera Fundację "Pomóż i TY".
W tym roku szkolnym zbieramy pieniążki na zakup protez dla Szymona, który w nieszczęśliwym wypadku stracił palce prawej dłoni. Cegiełki dla Szymona (w cenie 2 zł / szt.) możemy nabyć u przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Okażmy serce i życzliwość! Pomagajmy potrzebującym!
14 września 26 uczniów kl. V i kl. VI naszej szkoły, poinformowanych o celu i bezpiecznym zachowaniu się w czasie akcji „Sprzątanie Świata”, przystąpiło do jej realizacji. W tym roku „Sprzątanie Świata” miało na celu porządkowanie poboczy ul. Dworskiej i ul. Wyszyńskiego. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki zebrały łącznie 3 wypełnione po brzegi worki śmieci. Opiekunkami akcji były nauczycielki p. Maria Korczyńska i p. Krystyna Pajda.
Pamiętajmy! Należy dbać o środowisko!
7 września 2012 r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Głosowali uczniowie z klas IV-VI.
Wyniki głosowania są następujące:
PRZEWODNICZĄCY - MACIEJ SKIBA z klasy VI
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO - JULIA KORCZYŃSKA z klasy VI
SKARBNIK - FAUSTYNA JURIJKÓW z klasy V
KRZYSZTOF WRÓBEL z klasy IV
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zapału i energii w działaniu na rzecz szkoły.
3 września o godzinie 900 uroczyście i radośnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2012/2013. Wcześniej z okazji zakończenia wakacji uczestniczyliśmy w mszy świętej w Parafialnym Kościele pw. św. Andrzeja Boboli.
Uczniowie z klas (już!) IV i V, pod opieką pani Heleny Plebankiewicz i pani Joanny Jakubiszyn, przygotowali bardzo udany i ciekawy program artystyczny. Akademia zakończyła się krótkim przemówieniem pani dyrektor Marii Bieniasz, która powitała zebranych w sali gimnastycznej uczniów (zwłaszcza zerówkowiczów i pierwszaków), rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Życzyła wszystkim sukcesów i owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
W salach lekcyjnych odbyły się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.
Od jutra zaczynamy pilną naukę! A więc do pracy!
Wszystkim Uczniom i Nauczycielom
życzymy udanych, słonecznych
i jak najdłużej trwających wakacji...
Miło wypoczywajcie!
Do zobaczenia we wrześniu!
"Za parę dni, za dni parę
weźmiesz plecak swój i gitarę..."
W zakładce 'album fotograficzny' można znaleźć zdjęcia z dzisiejszej akademii.
Powered by aSc EduPage